- У двоповерхових будинках каміни доцільно встановлювати на першому поверсі. В цьому випадку обігрів другого поверху можливий як за рахунок димоходу, так і за рахунок потоків теплого повітря першого поверху.
- Якщо йдеться про вибір кімнати, необхідно вирішити, яке приміщення у вашому будинку має обігріватися найкраще – зал, вітальня або спальня. З метою безпеки не рекомендується встановлювати каміни у дитячі кімнати.
- Стіна, в якій встановлюється камін, має бути цегляною або бетонною.
- Камін рекомендується встановлювати на міцну несучу основу, вибір якої залежить від ваги каміна. Крім того, для безпечної експлуатації каміна необхідно облаштувати передтопочний майданчик. Для цих цілей можна використовувати камінь, бетон, плитку для підлоги. Важливо, щоб матеріал був не тільки міцним, але й стійким до високих температур.
Чому каміни кладуть з вогнетривкої цегли
- Вогнетривка шамотна цегла здатна витримати температуру 1400°С і вище.
- Цей вид цегли має високий коефіцієнт теплопровідності, а значить чудово зберігає та віддає тепло.
- В даний час для кладки камінів у більшості випадків використовується вогнетривка цегла.
Які дрова використати
- Кращими дровами вважаються дуб, береза і вільха, вони горять значно довше за інших і при цьому мають високу теплотворну здатність.
- Тепловіддача дров залежить не тільки від їх кількості, а й від контролю за процесом горіння, яке можна регулювати, наприклад, змінюючи тягу.
- Дрова повинні бути сухі, тому заготовляють їх заздалегідь, не менше ніж за 6 місяців до їх використання. Вологі дрова гірше горять та віддають менше тепла.
Скільки дров купувати.
- Для камінів з додатковим допалюванням середня кількість сухих дров становить 1 кг на годину горіння.
- Краще все-таки купувати дрова виходячи з їхнього обсягу, тому що вага сирих дров значно більша і купувати їх кілограмами не вигідно.
Як досягти максимальної тепловіддачі
На ефективність тепловіддачі каміна впливає тип деревини, правильність розпалювання, контроль за процесом горіння, регулярне чищення та обслуговування каміна.
- При першому використанні каміна нормальним вважається поява запаху фарби або смоли, що може відчуватися протягом кількох годин.
- На початку опалювального сезону необхідно провести огляд та чищення димоходу. Це забезпечить хорошу тягу.
- З метою безпеки необхідно провести огляд усієї конструкції каміна для виявлення можливих несправностей. Краще цю роботу доручити спеціалісту.
- Необхідно перевірити роботу важеля заслінки, за допомогою якого регулюється подача повітря в камеру топки. Під час розпалювання каміна заслінка повинна бути максимально розкрита, що забезпечить гарний приплив повітря і сприятиме швидшому розпалюванню вогню. Потім положення важеля можна відрегулювати, щоб дрова горіли повільніше і віддавали більше тепла.
- Не можна використовувати для розпалювання камінів спирт, пальне та інші займисті речовини, це небезпечно для вас і пошкодить каміну.
- Останнім часом для опалення використовуються паливні брикети. Позитивним аспектом застосування цього виду палива є їхня висока теплова віддача (теплотворність), екологічна безпека та економічність. Сировиною для виробництва брикетів є відходи деревообробної промисловості та сільськогосподарської продукції (гілки, кора, тирса, солома, лушпиння соняшника, льону та інших культур).
Поради:
- Для розпалювання вогню не використовуйте коробки з ламінованого картону та аркуші глянцевих журналів, для цього краще підійдуть газети або береста.
- Обкладіть зім’яту газету або шматочки берести трісками у вигляді конуса і потім підпаліть.
- Вставте важіль заслінки у крайнє відкрите положення, щоб максимально подати повітря.
- Дверцята камери згоряння закрийте, тоді вогонь буде сильнішим і ви заощадите дрова і тепло.
- Не спалюйте сміття в печі.
- Регулярно робіть чистку каміна для видалення вугілля та золи, робити це необхідно принаймні раз на тиждень.
- Для чищення та експлуатації камінів використовуйте спеціальні камінні аксесуари. Це не тільки зручно, але й надасть завершеного вигляду інтер’єру вашої камінної кімнати. Серед великої різноманітності камінного приладдя незамінними є:
- Камінні щипці – необхідні для перекладання дров.
- Кочерга служить для ворошення вогню, що горить, в осередку, розбивання їх на більш дрібні шматочки і т.п.
- Щітка та совок необхідні для вигрібання золи та вугілля.
- Металеве відро або інша зручна ємність для золи та попелу. Для цього ніколи не використовуйте пластикові контейнери або картонні коробки.
- Ніколи не ставте металевий контейнер із гарячим попелом на килимове покриття.
- При обслуговуванні каміна завжди одягайте вогнестійкі рукавички, добре підійдуть для цього будівельні рукавички.
- Під час чищення камінного приладдя відійдіть подалі від вогню, т.к. чистячі рідини зазвичай легко займаються.
- Для запобігання іржавінню інструментів протріть їх тканиною просоченою парафіном.
Запис Де встановити камін спершу з'явиться на Сам Собі Майстер.